Menu

Ön Sayfa

Blog Sitesi Açmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

BLOG SİTESİ AÇMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Günümüzde blog sitesi ihtiyacı gittikçe artmaktadır.Blog yazma işi ile uğraşanlara blogger denilmektedir.Blog sitesi teknoloji,bilim,sanat,yeme,içme,internet,araç aklınıza ne geliyorsa tüm dallarda oluşturulabilir.Kişiler kendi alanlarındaki bilgi birikimlerini bloglarında sergilemektedirler.

Her birey gibi sizlerde ilgi alanlarınıza yönelik bilgilerinizi blog sitesi açarak paylaşmak , yayınlamak isteyebilirsiniz.

Bir blog sitenizin olması , size kişisel anlamda katkılarda bulunacağı gibi hobileriniz , bilgi birikimleriniz hakkında yazacağınız bloglar binlerce kişiye de ilham kaynağı olabilir.Zamanla blog yazarlığından para kazanmaya da başlayabilirsiniz.

Peki blog sitenizi nasıl oluşturacaksınız?

Bir blog sitesi açmak istediğinizde SunucuPark size tüm alt yapıyı hazır halde sunmaktadır.

  • Alan adı (Domain) Kayıt
  • Hosting satın alma işlemi
  • Tek tıkla blog sitesi kurulumu (wordpress kurulumu)
  • Blog yazımı

Blog siteniz için bir alan adı belirlediğinizde , buraya tıklayarak wordpress paketinizi seçin , alan adınızı sorgulayın müsait ise vakit kaybetmeden ücretsiz alan adı kayıt işleminizi ve hosting satın alma işleminizi tamamlayın.

Başlangıç için Wordpress Paket-1 i tavsiye etmekteyiz,

Wpaket

 

Sonrasında SunucuPark'ın size göndereceği mail içeriğindeki panelinize bağlanıp tek tıkla wordpress kurulumunuzu tamamlayın..

Ekran1

 

İşte bu kadar , artık kişisel deneyimlerinizi bilgi birikimlerinizi aktarabileceğiniz bir blog sitesine sahipsiniz.Geriye kalan tek şey blog yazmak . Kolaylıklar  dileriz,

 

Faydalı Olması Dileğiyle..

SunucuPark

 

 

Cage FS Nedir ?

Cloud Linux + Cage FS Nedir?

Websitelerinizi barındırmak için bir hosting hesabı satın almayı düşünüyorsunuz fakat bildiğiniz gibi paylaşımlı hostinglerde bir sunucu içerisinde birçok müşteri barındırılmakta. Sizin verileriniz , websiteleriniz de bir çok müşteri ile birlikte aynı sunucuda barındırılacak ve bu sizi endişelendiriyor.Ya benim websiteme ,verilerime diğer müşterilerden kaynaklanan sebeplerden dolayı bir zarar gelirse diye.

Haklısınız , paylaşımlı hostinglerde böyle bir sorunla karşılaşma riskiniz var. Peki SunucuPark bunun için neler yapıyor ?

SunucuPark paylaşımlı hosting paketlerinde siz ve sizin gibi müşterilerinin web sitelerinin güvenliği için CloudLinux ve Cage FS altyapısını kullanmaktadır.

Cloud Linux kullanarak sunucu kaynaklarının kullanımını her müşteri için sınırlayarak , tüm websitelerinin en yüksek performansta çalışmasını sağlıyoruz.

Cage FS altyapısı ile de her müşterinin kullandığı hosting alanını izole edip , kendi alanının dışına çıkmasını engelliyoruz.Böylece herhangi bir müşterimizin websitesine bulaşabilecek bir virüsten sadece kendisi etkilenmektedir.Her müşterimiz sadece kendine ayrılan alanı kullanabilmekte olup , asla ve asla diğer müşterilerimizin web sayfalarının çalışma performansını etkileyememektedir.

SunucuPark tüm hosting paketlerinde Cloud Linux ve Cage FS altyapısını birlikte kullanmaktadır.Yüksek hızlı , uygun fiyatlı SSD Cpanel ve Kurumsal hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

 

Faydalı Olması dileğiyle..

SunucuPark

Cpanel Ücretsiz Letsencrypt SSL Kurulumu

Cpanel Ücretsiz SSL Kurulumu

Websitelerinizin güvenliği ve Google tarafından güvenli site olarak işaretlenebilmeniz için ssl sertifikası kullanmanız gerekmektedir. SSL sertifikası kurulumu normalde zahmetli ve maliyetli bir iştir. SunucuPark, Cpanel Hosting paketlerinde kullanmış olduğu Letsencrypt eklentisi ile tek tıkla kolayca ve ücretsiz bir şekilde websitelerinize ssl kurulumu yapabilmektedir.

Cpanel hosting edindiğinizde ilk işiniz bu ücretsiz eklentiden faydalanmak olmalıdır :)

Aşağıdaki adımları takip ederek websitelerinize ücretsiz bir şekilde SSL sertifikası kurulumu yapabilirsiniz.

Öncelikle Cpanel kontrol paneliniz üzerinden SSL sekmesine tıklıyoruz,

Ssl1

SSL sekmesine tıkladıktan sonra ssl kurulumu yapmak istediğimiz domain ve subdomainleri seçiyoruz,

Ssl2

'Run Auto SSL'  butonuna basıyoruz,

İşte bu kadar , 1 dakika içerisinde websitelerinizin ssl'i kurulmuş oluyor.

SSL Sertifikası Google'daki sıralamanızı da etkilemektedir, ücretsiz SSL ve ücretsiz domain hediyeli SSD Cpanel Hosting paketlerini incelemek için tıklayınız.

 

SunucuPark Destek

 

Cpanel Mod Security Nedir ? Nasıl Kapatılır ?

CPANEL MOD SECURITY 

Mod Security , Cpanel Hosting paketlerimizde default olarak açık gelen bir güvenlik modülüdür.Mod Security web sayfalarınızı sql injection vb injection saldırılarından korur.Cloud Linux ve Cagefs teknolojileri ile üst düzeyde sağlanan güvenlik önlemlerimiz Mod Security ile bir adım daha öne gider.

Kullanıcılarımız bazı durumlarda Mod Security i kapatmak isteyebilirler.Bu durumda SunucuPARK tarafından sağlanan Cpanel Kontrol paneline bağlanıp,

Panel üzerinden aşağıdaki gibi Mod Security simgesine tıklayarak modülü pasif hale getirebilirler.

Modsecurity

 

 Tüm Cpanel Hosting paketlerimiz SSD alt yapıda çalışmakta olup yüksek performanslı web sayfalarınıza en iyi şekilde çözüm önerisi sunmaktadır.Cpanel Hosting paketlerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Google Encrypted Nedir ?

Google Encrypted Nedir?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google'ın arama motoruna yazdıklarınızı şifrelemesidir.Günümüzde bilgi ve veri güvenliğinin önemi günden güne artmaktadır.Pek çoğumuz günlük hayatta merak ettiğimi şeyleri , araştırmalarımızı , başımızdan geçen olayları 'Google' a sorar ve yanıt bekler olduk ve muhtemelen hemen hemen hepimiz Google aramalarımızın dışarıya sızmasını , takip edilememesini istemekteyiz.

Bu kapsamda Google tarafından ücretsiz bir şekilde hizmeti sağlanan Google Encrypted platformunu kullanabiliriz.Google Encrypted platformunu kullanarak yapılan aramalar şifreli olarak yapılmaktadır.Bu da demek oluyor ki tüm aramalarınız Google ve sizin aranızda kalmaktadır.

https://encrypted.google.com adresinden tüm aramalarımızı daha güvenli ve şifreli bir biçimde gerçekleştirebiliriz,

Faydalı olması dileğiyle..