Menu

Kontrol Paneller

Hotmail Blacklist Sorunu ve Çözümü

Kurumsal mail hesaplarınızdan hotmail.com uzantılı mail adreslerine gönderdiğiniz mailler hiçbir şekilde karşı tarafa ulaşmıyor veya karşı taraftan size mailinizin ulaşmadığına dair bir uyarı mesajı geliyorsa , muhtemelen hotmail.com uzantılı mail adresine spam mail çıkışı yapmışsınızdır.Böyle bir durumda bu sorunu çözmek adına hotmail üzerinden bir destek formu doldurup sorunu hotmail yetkililerine iletmeniz gerekmektedir.

Böyle bir sorunda ilk kontrol etmeniz gereken SPF Kayıtlarınız daha sonrasında MX kayıtlarınız ve mail çıkış ip'nizin (mail çıkış ip'nizi 'mail.alanadiniz.com' u pingleyerek bulabilirsiniz) blacklistte olup olmadığıdır.

Blacklist kontrolünüzü buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Hotmail yetkilileri spam mail konusunda sert önlem uygulamaları almışlardır , çoğu hosting firmasının kurumsal mail hizmeti verdiği kullanıcılar hotmail uzantılı mail adreslerine mail gönderimi yapamamaktadır.

SunucuPark Kurumsal Hosting paketlerinde mail sistemleri, sağlıklı mail trafiğiniz için destek ekibimiz tarafından sürekli kontrol altında olup , bu tür problemlerle karşı karşıya kalınmamaktadır.Kurumsal Mail hizmeti verdiğimiz Kurumsal Hosting paketlerini incelemek için buraya tıklayınız.

hotmail uzantılı bir adrese mail gönderiminiz sırasında bu tür bir problem ile karşılaştığınızda buraya tıklayarak , mail sunucu bilgilerinizi ve hata mesajınızı yetkililere ilettiğiniz taktirde , 3-6 saat içerisinde (eğer ip adresiniz uygunsa) yumuşatmaya gidilip hotmaile tekrar mail gönderimi yapmaya başlayabilmektesiniz.

hotmail spam mail gönderimi karşısındaki sert tutumu ile çok dikkatli olmanız gerektiğini göstermektedir.

Doldurulan formdaki bilgileri lütfen düzgün bir şekilde girelim , konu ile ilgili bilgilendirme mesajını belirtmiş olduğunuz mail adresine almaktasınız,

 

Faydalı Olması Dileğiyle

SunucuPark Destek

 

Ücretsiz Centos Web Panel Kurulumu

Centos Web Panel Nedir?

Centos İşletim sistemi yüklediğiniz sunucularınızı kontrol etmek için birçok panel mevcut centos web panel güncel ve tamamen ücretsiz bir kontrol panelidir.Sunucunuzun tüm servislerini bu panel üzerinden kontrol edebilirsiniz,Sunucu yönetiminin yanı sıra hostingleriniz için de hesaplar oluşturabilirsiniz.

Centos Web Panel hizmetini SunucuPark bünyesindeki tüm Linux Sanal Sunuculara ücretsiz bir şekilde kurdurabilirsiniz.

Kurulumu kendiniz yapacaksanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

- # yum -y update  //sunucumuzu güncelliyoruz

- # cd /usr/local/src //centos web paneli kuracağımız dizine geçiyoruz..

- # wget http://centos-webpanel.com/cwp-latest //ücretsiz centos kontrol panel yükleme dosyamızı sunucumuza indiriyoruz

- # sh cwp-latest //centos web panel kurulumunu başlatıyoruz.

Centos web panel kurulumu SSD altyapılı SunucuPark Sanal Sunucularında sadece 5 dakika sürmektedir.

Kurulum tamamlandığında sunucunuzu yeniden başlatınız ve;

Tarayıcınıza http://ipadresiniz:2030 yazıp enter'a basarak web panelinize erişebilirsiniz.

Web panelinizin giriş yaparken username=root password=ssh root şifreniz olarak giriş yapabilirsiniz.Kurulum tamamlandığında sunucunuzun tüm servisleri aktifleşir ve kullanıma hazır hale gelir.

 Paneliniz üzerinden sunucu servislerinizi yönetebilir , kurmak istediklerinizi kurabilir veya durdurmak istediklerinizi durdurabilirsiniz.

Cwp1

Yine disk oranlarınızı ve sunucu process lerinizi de izleyebilirsiniz,

Cwpdisk

SunucuPark Sanal Sunucu Hizmetlerini incelemek için tıklayınız...

Web panel kurulumunuzu sanal sunucu hizmeti edindiğinizde destek birimlerimizden rica edebilirsiniz,

 

Faydalı Olması dileğiyle..

SunucuPark Destek

 

Tek Tıkta Wordpress veya Joomla Kurulumu

TEK TIKLA WORDPRESS VEYA JOOMLA KURULUMU

Kendiniz için bir blog sitesi veya işlevsel bir web sitesi yapmak istiyorsunuz.Bunun için internetten ufak bir araştırma yaptığınızda karşılaşacağınız iki bileşenden biri Wordpress bir diğeri de Joomla'dır.Günümüzde içerik yönetim sistemlerinin en gelişmişleri ve en çok tercih edilenleri bu iki CMS(İçerik Yönetim Sistemidir).Bu sistemleri kullanabilmek ve websitesi oluşturabilmek için öncelikli ihtiyacınız bir alan adı ve bir hosting hizmetidir.

Alan adı ve hosting hizmetini bir servis sağlayıcı(hosting firması)sından temin ettiniz fakat wordpress veya joomla kurulumu yapacaksınız , bu içerik yönetim sistemlerinin kurulumu ve konfigürasyonu için zaman harcayacaksınız , öncelikle wordpress kurulumu yaptığınızı düşünelim sonrasında olmadı bir de Joomla deneyeyim diyebilirsiniz.Belki de kendinizi iyice geliştirip bir e-ticaret sitesi yapmak isteyecek ve bu seferde Opencart adı verilen teknoloji ile karşılaşıp bu teknolojinin kurulumu ve konfigürasyonu için zaman harcayacaksınız.Bu noktada SunucuPark sizler için devreye giriyor ve size SSD CPanel Hosting'in avantajlarını sunuyor.

  • SunucuPark'tan bir Cpanel Hosting hizmeti edindiğinizde;
  • Alan adınıza ücret ödemeden sahip olabilirsiniz(Cpanel Hosting alımlarında hediye)
  • Wordpress veya Joomla kurulumlarınızı tek tıkla (yaklaşık 15 saniyede) gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

Öncelikle Cpanel Hosting edindiğinizde size tahsis edilen panele kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz;

Aşağıdaki menüden yüklemek istediğiniz bileşeni seçiyorsunuz,

Ekran1

Seçmiş olduğunuz bileşen için sizden istenen bilgileri giriyorsunuz,

Ekran2

Sonrasında mail adresinizi yazıyorsunuz,

Ekran3

Seçmiş olduğunuz Joomla veya Wordpress bileşeni yüklenip , sisteme giriş bilgileriniz 15 saniye içerisinde mail adresinize gönderiliyor,

Üstelik bu hizmeti dilediğiniz kadar kullanabilmektesiniz,

Hizmeti kapsayan hosting paketleri Cpanel Hosting paketleridir.

 

Faydalı Olması Dileğiyle,

SunucuPark Destek

Wordpress Hosting Nedir?

WORDPRESS HOSTİNG

Wordpress , bir içerik yönetim sistemidir.Kodlama bilmeden mükemmel tasarımlarda siteler veya bloglar oluşturabileceğiniz günümüzde en yaygın olarak kullanılan eklentidir.Bir de wordpress in kurulum zahmeti vardır.SunucuPark sizi bu zahmetten de kurtararak tek tıkla wordpress kurulumunu sağlayan paneli hosting paketinizle birlikte size vermektedir.

Wordpress , içerisinde ücretli veya ücretsiz tema seçenekleri , işinizi kolaylaştıracak eklentiler içermektedir.Örneğin sitenize bir form ekklemek istiyorsunuz.Bunun için wordpress eklentileri mevcuttur.Eklenti sihirbazı üzerinden form eklentinizi de tek tıkla sitenize entegre edebilmektesiniz..

Wordpress hosting kaynaklarını fazla kullanan bir içerik yönetim sistemidir.Bu sebepten wordpress hosting alırken SSD Hosting tercih etmeniz gerekmektedir.SunucuPark sizin Wordpress sitenizin en hızlı çalışması için optimize ettiği Wordpress hosting hizmetine sahiptir.

SunucuPark'tan Wordpress hosting hizmeti almak için buraya tıklayınız.

Ayrıca Wordpress hosting paketleri ücretsiz alan adı ve ssl sertifikası hediyelidir.

 

Faydalı olması dileğiyle,

SunucuPark Destek

.htaccess http-https Yönlendirme

.Htaccess Kullanımı ve http isteklerini https'e yönlendirme

SunucuPARK İnternet Hizmetlerinden Cpanel hosting hizmeti almaktasınız(Cpanel Hosting Paketlerinde ücretsiz ssl hizmeti verilmektedir) websiteniz bir ssl sertifikasına sahip ve kullanıcılarınızın web sitenize https(güvenilir port) üzerinden bağlanmasını istiyorsunuz,bunun için aşağıdaki adımları takip ederek işlemi başarıyla gerçekleştirebilmektesiniz.

.htaccess dosyası web sunucunuz içerisinde ayar değişiklikleri yapabileceğiniz dosyadır.

Kontrol paneliniz üzerinden veya FTP ile websitenize bağlantı yaptıktan sonra 'public_html' dizininin içerisinde '.htaccess' adında bir dosya göreceksiniz , eğer yok ise siz oluşturabilirsiniz;

.htaccess dosyanıza aşağıdaki satırları ekleyip kaydediyoruz ve website ziyaretçilerimiz artık her durumda siteniz üzerine güvenli porttan bağlanacaklardır.

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R,L]