Menu

Cpanel Dökümanları

  • Kategori: Cpanel
  • Gösterim: 904

Cpanel'de Virüs Taraması Nasıl Yapılır

Cpanel hosting paketleri üzerinde olası virüs sorunlarına karşı antivürüs yazılımı yer almaktadır. Script dosyalarınızda verilerinizi silme,paylaşma,kullanma amacı güden dosyalar yer alabilir.Makalemizde anlatacağımız yöntem virüslü dosyalarınızı silmektedir.

Cpanele giriş yaptıktan sonra Gelişmiş bölümü altında bulunan Virüs Tarayıcı bağlantısına tıklayınız.

 

Virus Tarayici

Tüm giriş dizinini tara seçeneğini seçerek şimdi tara butonuna basınız.

 

Virus Tarayicii

Tarama sonucunda bilgilendirme yapılmaktadır.Yapılan bilgilendirmeye göre virüslü dosyalarınızı silebilirsiniz.

Faydalı Olması Dileği İle

SunucuPARK Hosting Destek

  • Kategori: Cpanel
  • Gösterim: 2182

Cpanel'de OpenCart Kurulumu

Opencart, işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur.OpenCart'ın kolay kurulum ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde yönetim kolaylığı kazabilirsiniz.

Sizlere bu makalemizde Cpanel üzerinden Opencart yazlımını nasıl kurabileceğinizi anlatacağız.

Cpanele giriş yaptıktan sonra SOFTACULOUS APPS INSTALLER bölümünde bulunan 'E-ticaret Sistemleri' bağlantısına tıklayınız.

Opencart1

Karşınıza çıkan E-ticaret yazılımları arasından OpenCart bölümüne tıklayınız.Açılan sayfanın sol üst kısmında bulunan yükle butonuna tıklayarak script ayarlarınızı gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

 Opencart2

 

Script ayarlarını adım adım gerçekleştirebilirsiniz,

Öncelikle sitenizin protokolünü yazınız.Sitenizde SSL var ise https:// yoksa http:// protokolünü seçiniz.

Daha sonra Opencart yazılımını yüklemek istediğiniz domain ve dizin seçimini gerçekleştiriniz. Eğer ana dizine kurulmasını istiyorsanız yükleme dizinini boş bırakabilirsiniz.

Opencart3

Script ayarlarını tamamladıktan sonra mağazanızın ayarları bölümüne geçebilirsiniz.Mağaza adı, mağazanın kısa açıklaması ve adres bilgilerinizi yazdıktan sonra admin bilgilerini de yazarak kurulumunuzu başaralı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Opencart4

Sizlerde, SunucuPARK Cpanel Hosting Paketlerine OpenCart yazılımını kolaylıkla kurabilir ve e-ticaret sitenizi kullanıma açabilirsiniz.

SSD teknolojisi ile çalışmakta olan Cpanel hosting paketlerimiz şimdi çok daha ekonomik.

SunucuPARK Cpanel hosting paketlerini sizlerin ihtiyacına uygun şekilde gruplandırmıştır.https://sunucupark.com/cpanel-hosting.html linki üzerinden size uygun Cpanel paketlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Faydalı Olması Dileği İle

SunucuPARK Destek

  • Kategori: Cpanel
  • Gösterim: 2086

Cpanel'de Mail Forwarder(Yönlendirme)

Cpanel paylaşımlı hosting sunucularımızda dilediğiniz bir maili başka bir mail adresine yönlendirebilirsiniz.Cpanel'e giriş yaptıktan sonra 'E-posta' bölümünde bulunan 'İleticiler' bağlantısına tıklayınız.

 

Cpanelmailforwarder

Karşınıza çıkan ekranda iletilecek adres ve hedef adres kısımlarını iletilecek mail adresi ve alıcı mail adresi bilgilerimize göre dolduruyoruz.

Cpanelmailforwarder2

 

Yukarıda görmüş olduğunuz örnekte Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize gelen tüm maillerin bir kopyasının Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize iletilmesini sağladık.

 

Faydalı Olması Dileği İle.

 

SunucuPARK Destek

 

  • Kategori: Cpanel
  • Gösterim: 1890

Cpanalde Partial Backup(Kısmi Yedekleme)

Cpanel yüklü sunucularda tam yedekleme seçeneğinin yanında kısmi yedekleme seçeneği de bulunmaktadır.Bu seçenek sayesinde Giriş Dizini Mysql VeriTabanları ve Eposta İleticileri&Filtreler yedeklerini ayrı ayrı alabilirsiniz.

Kısmi yedeklemeye başlamak için öncelikle dosyalar bölümünde bulunan yedekleme sihirbazı bağlantısına tıklayınız.

Karşınıza backup ve geri yükle bağlantıları çıkacaktır.Yedekleme yapmak için backup bağlantısına tıklayınız.

Daha sonra ise gerçekleştirmek istediğiniz kısmi yedeklemeyi seçiniz.

 

Yedekleme

Örneğin giriş dizininin yedeğini almak isterseniz giriş dizini bağlantısına tıklayarak yedeği indirebilirsiniz.

Girisdizini

MYSQL veritabanının ve e-posta ileticilerinin de yedeğini almak isterseniz  kısmi yedekleme seçiminden seçiminizi yaparak yedekleme işleminizi başarı ile tamamlayabilirsiniz. 

 

Faydalı olması dileği ile

SunucuPARK Destek

 

 

 

 

  • Kategori: Cpanel
  • Gösterim: 2157

Cpanel'de FTP Hesabı Oluşturma

FTP, dosya aktarım protokolünün kısaltmasıdır. Bu protokol sayesinde yerel bilgisayarınız ile SunucuPARK hosting paketinizdeki depolama alanı arasında verilerinizi aktarabilirsiniz.

Bir FTP programı aracılığıyla dosyaları kolayca depolama alanınıza yükleyebilir ya da oradan yerel bilgisayarınıza geri aktarabilirsiniz.

Öncelikle Cpanele kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. 'Dosyalar' bölümünden 'FTP Hesapları' bağlantısına tıklayınız.

Cpanelftphesabi

Aşağıda gerekli bilgileri girerek FTP hesabı oluşturuyoruz.

 

Cpanelftphesabi2

Etki alanı sizin alan adınız olacaktır. Deneme isimli bir oturum açtığımızda oluşan FTP hesabının kullanıcı adı:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.'dir.

FTP hesabınızın kotasını da dilediğiniz gibi sınırlandırabilirsiniz.

Ftpkota

Oluşturduğumuz hesabı FTP programına ;

 

Sunucu:cloudvps.com.tr(alan adınız)

Kullanıcı Adı:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.(hesapadı@alanadınız)

Parola:Oluşturmuş olduğunuz şifre

bilgilerini girerek bağlanabilirsiniz.

 

Faydalı Olması Dileği İle...

 

SunucuPARK Destek